10 sposobów na dobre zdjęcia ślubne

1. Interakcja z gośćmi weselnymi. Zwykły uśmiech czy krótka rozmowa, spowoduje że goście chętniej i bez krępowania będą czuli się przed obiektywem. Wystarczy tylko to wykorzystać, a emocje będą królowały na zdjęciach ślubnych.

2. Przemieszczam się i obserwuję. Jest to jedna z moich podstawowych zasad. Twierdzę, że fotografując zbyt długo w jednym miejscu, ominie mnie wiele ciekawych kadrów. Właśnie dlatego często się przemieszczam i obserwuję zmieniającą się sytuacje. Oczywiście ma to miejsce na sali weselnej.

3. W kościele ograniczam przemieszczanie się, na rzecz nawiązywania kontaktu wzrokowego z Parą Młodą. Staram się motywować ich by nie szczędzili sobie uczuć i bliskości. Dyskretnie ich obserwując, mam szansę na fotografowanie bardzo wzruszających momentów. Kadrów z ich wzajemnymi spojrzeniami i uśmiechami.

10 sposobów na dobre fotografie ślubne

4. Staranne ostrzenie kadru. Nie ma nic gorszego niż rozmyte zdjęcie. Takie fotografie każdorazowo lądują w koszu. Wstydzimy się ich. Właśnie dlatego dobre zdjęcie, to ostre zdjęcie.

5. Eksperymentuje z ogniskowymi. W czasie zabawy weselnej często wyciągam obiektyw z ogniskową 85mm. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jest to przesadzą w dość ciasnych pomieszczeniach. Jednak taka ogniskowa idealnie nadaje się do ciasnego kadrowania tańczących osób. Jest to trudniejsze niż fotografowanie standardowymi ogniskowymi, ale daje nieprzeciętne rezultaty.

6. Eksperymentuje z oświetleniem. Trzy lampy błyskowe to moje minimum. Jedną wyzwalam z aparatu, dwie kolejne przy użyciu bezprzewodowego zestawu do wyzwalania. Wprowadzenie własnego oświetlenia daje mi kontrolę nad ilością, barwą oraz kątem padania światła. Jest to kolejna metoda na dobre i ciekawe zdjęcia ślubne.

7. Myślę nieszablonowo. Staram się obserwować otaczającą mnie scenografię i wykorzystywać ją w swoich zdjęciach. Szczególnie na sesjach plenerowych szukam motywu przewodniego. Przykładem może być pochylone drzewo, które odpowiednio kadrowane, stworzy mi naturalną ramkę dla kadru. Takich elementów jest mnóstwo. Wystarczy tylko ruszyć głową i wybrać odpowiednie zastosowanie.

10 sposobów na dobre zdjęcia ślubne

8. Wykonując zdjęcia ślubne myślę o kolejnym etapie, jakim jest wywoływanie plików RAW. Staram się tak wykonać zdjęcie, by nie utrudniać sobie pracy przy komputerze. Dobre zdjęcie, powinno być wykonane już w momencie naciskania spustu migawki. Obróbka powinna być jedynie ulepszeniem, tego co zarejestrowaliśmy aparatem fotograficznym.

9. Czerpię inspiracje od innych fotografów. Nie jest możliwością by wszystkie oryginalne pomysły na reportaż ślubny, powstawały w mojej głowie. Właśnie dlatego, szukam pomysłów i inspiracji u najlepszych fotografów ślubnych. Edukacja jest elementem wykonywania dobrych zdjęć.

10. Kompleksowa znajomość sprzętu i zjawisk fotograficznych. Chyba najważniejszy z elementów. Chcąc wykonywać dobre fotografie, musimy znać się na technicznych aspektach wykonywania fotografii. Nasze fotografowanie nie może być kwestią przypadku. Musimy wiedzieć, jak osiągnąć zamierzony efekt.

Zobacz inne porady dla fotografów:

 

WARSZTATY/SZKOLENIE z pozycjonowania

dla fotografów i nie tylko

Baner warsztaty szkolenie seo pozycjonowanie kurs samodzielne

Myślę, że nie trzeba tłumaczyć czym jest pozycjonowanie SEO. Wiedza z zakresu pozycjonowania jest rozchwytywana przez ogromną grupę internautów, szczególnie tych chcących dotrzeć do swoich klientów przez Internet. Niestety sytuacja na polskim rynku usług SEO, powoduje że wielu startujących przedsiębiorców daje się nabrać na piękne slogany firm pozycjonujących, a w ostateczności zamiast zyskać – tracą. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że przyszłością dla małych firm i pojedynczych osób jest samodzielne pozycjonowanie. Nie trać czasu i złudnych nadziei na tanie ≠ pozycjonowanie i działaj sam już dziś. Zapoznaj się ze szczegółami szkolenia kliknij tutaj.

Recommended Posts
Napisz do mnie!

Zapytaj o:
-termin
-cennik
-szczegóły współpracy