Forma przekazania zdjęć ślubnych

 

Forma przekazania zdjęć ślubnych, inaczej mówiąc – przekazanie materiału końcowego. Przekazanie jest końcowym i jednym z najważniejszych momentów współpracy. Mamy możliwość by zrobić na odbiorcach bardzo dobre wrażenie i pozostawić po współpracy miłe wspomnienia.

 

Forma przekazania zdjęć ślubnych

 

Forma przekazania fotografii ślubnych najczęściej przybiera postać cyfrową. Oddajemy zdjęcia nagrane na płyty DVD, a coraz częściej na nośnikach typu – pendrive. Jest to najlepsze rozwiązanie dla naszych klientów. Mogą oni w dowolnym czasie odtworzyć fotografie na monitorze komputera, telewizora, czy wywołać na papierze fotograficznym. Pliki cyfrowe można także przesyłać drogą elektroniczną, bądź archiwizować na innych nośnikach. Klient ma nieograniczony dostęp do zdjęć w takiej formie.

 

Niestety taka forma przekazu fotografii, jest pozbawiona wielu cech, które są nierozerwalnie związane z przeżywaniem fotografii. Nie sposób porównać zdjęć oglądanych na telewizorze, do tradycyjnej odbitki fotograficznej. Zdjęcia na papierze maja fizyczny charakter. Odczuwamy je nie tylko wzrokiem, ale i dotykamy ich, a nawet związane są z nimi inne bodźce zmysłowe. Odbitka reaguje na światło w którym ją oglądamy, nabiera głębszego znaczenia i lepiej oddaje obraz znajdujący się na niej.

 

Jestem przekonany o słuszności fizycznego oglądania zdjęć ślubnych pod postacią odbitek fotograficznych. Jednak dzisiejsze możliwości introligatorskie, pozwalają nam na osiągniecie czegoś więcej, niż odbitki fotograficzne. Mamy dziś fotoksiążki, fotoalbumy oraz fotoobrazy. Każda z tych form ma swoje charakterystyczne cechy. Ja skupię się jednak na jedynek właściwej, oczywiście wg. mnie.

 

Fotoalbumy są połączeniem albumu tradycyjnego, odbitki fotograficznej i nowoczesnego projektowania. Fotoalbumy możemy indywidualizować poprzez okładkę wykonaną z dowolnego materiału, opatrzona grawerowanym napisem. Wnętrze fotoalbumu rozkłada się na płasko, co zdecydowanie poprawia przeglądanie jego wnętrz oraz przedłuża żywotność samego produktu. Karty są sztywne, nie ma możliwości by coś się pogniotło czy odpadło. Wierzchnia warstwa wykonana jest natomiast z papieru fotograficznego. Moim ulubionym jest papier jadwabisty, o specyficznej chropowate powierzchni.

 

Taki fotoalbum projektujemy samodzielnie, przy użyciu takiego oprogramowania jak np. Adobe Photoshop. Mamy pełna kontrolę nad całą rozkładówką albumu. Ceny takich wyrobów są bardzo przyzwoite, a efekt przerasta najśmielsze oczekiwania. Klienci, którzy mają styczność z fotoalbumem po raz pierwszy, każdorazowo są głęboko poruszeni i zachwyceni jego jakością.

 

Twierdzę, że reportaż ślubny oraz sesja plenerowa zasługują na najlepszą oprawę. Można oszczędzić na dekoracjach, na czekoladkach czy kwiatkach. Jednak oszczędzanie na formie przekazania zdjęć ślubnych, jest totalnym nieporozumieniem. To odbitki i albumy ślubne, będą najdłużej zachowaną pamiątką z dnia ślubu.

 

Zobacz inne porady dla fotografów:

 

 

Recommended Posts
Napisz do mnie!

Zapytaj o:
-termin
-cennik
-szczegóły współpracy