Zdjęcia ślubne Toruń - Kamil Rumiński fotografia naturalna i nowoczesna

Porady dla fotografów i fotografów ślubnych

W tym dziale znajdziecie w szczególności, porady dla fotografów i fotografów ślubnych. Moje rady mają na celu przybliżenie pracy fotografa ślubnego, pokazanie na czym ona polega i jak wygląda warsztat fotografa. Znajdą się także artykuły z poradami dla fotografów amatorów.

Zdecydowałem się na tworzenie postów dotyczących tematyki fotografii ślubnej oraz dzielenia się poradami z tej branży, ze względu na poważne braki takich wpisów w polskiej sieci. W Polsce znaleźć można wielu fotografików, którzy dzielą się poradami z innymi fotografami ślubnymi, jednak często odbywa się to w czasie płatnych warsztatów.

Moim celem jest pokazanie pracy fotografa ślubnego osobom, które są na początku tej drogi i nie są zdecydowane na udział w profesjonalnych warsztatach fotografii ślubnej. Mam nadzieję, że dzięki moim poradom dla fotografów i  fotografów ślubnych, dam wielu osobom do myślenia. Fotografia ślubna nie jest taka łatwa jak by się wydawało i warto by ktoś pokazał coś więcej niż tylko piękne zdjęcia ślubne.


Program do obróbki fotografii ślubnych

24.07.2015r.
Kamil Rumiński

Program do obróbki fotografii ślubnychDziś na celownik biorę programy do obróbki fotografii ślubnych. Jest ich spora ilość. Każdy różni się interfejnem, sposobem działania, czy skutecznością. Przedstawię moje doświadczenia z tego pola fotografii.
Czytaj więcej ->


Światło w czasie ślubu – niezależne źródła – v1

22.07.2015r.
Kamil Rumiński

Światło w czasie ślubu - niezależne źródła - v1W tym poście zajmę się kwestią światła w czasie reportażu ślubnego. Oświetlenie jest głównym kreatorem w fotografii ślubnej, dlatego fotograficy powinni zwracać na nie szczególną uwagę.
Czytaj więcej ->


Przenoszenie sprzętu fotograficznego

20.07.2015r.
Kamil Rumiński

Przenoszenie sprzętu fotograficznego Kwestia często bagatelizowana przez fotografów, to przenoszenie sprzętu fotograficznego. Z własnego doświadczenia wiem, że dobór odpowiedniego opakowania dla aparatu i akcesoriów, jest kluczowym elementem w szybkości i wygodzie fotografowania.
Czytaj więcej ->


Analiza fotografii – nocny kadr v1

09.06.2015r.
Kamil Rumiński

Analiza fotografii – nocny kadr v1 Dziś na warsztat biorę fotografię nocną, którą wykonuję w wolnych czasie. Sprawia mi ona ogrom przyjemności. Malując światłem w odpowiednich warunkach, można osiągną świetne efekty.
Czytaj więcej ->


ŚLUB OCZAMI FOTOGRAFA ŚLUBNEGO – cz.1 stresy i stresiki

08.06.2015r.
Kamil Rumiński

ŚLUB OCZAMI FOTOGRAFA ŚLUBNEGO – cz.1 stresy i stresikiFotograf ślubny to nie tylko osoba rejestrująca poczynania Pary Młodej i gości weselnych. To osoba która wchodzi w swoiste interakcje z uczestnikami dnia ślubu. To od fotografa w dużej części zależy to, jak będą wyglądały zdjęcia ślubne. Zapraszam na krótką refleksję dotycząca stresów i stresików towarzyszących Parze Młodej w dniu zaślubin.
Czytaj więcej ->


Wywoływanie RAWów – przykład na fotografii ślubnej

24.05.2015r.
Kamil Rumiński

Wywoływanie RAWów - przykład na fotografii ślubnejW tym wpisie zajmę się kwestią wywoływania pliku RAW. Obróbka tego pliku jest najważniejszym z elementów obróbki fotografii ślubnej. Zobaczcie jak wygląda mój sposób wywoływania.
Czytaj więcej ->


Jak robić dobre zdjęcia -porady uniwersalne

15.05.2015r.
Kamil Rumiński

Jak robić dobre zdjęciaDziś pragnę podzielić się uniwersalnymi poradami dla tych, którzy często pytają mnie na ślubach -jak robić dobre zdjęcia? Ha, żeby to było takie proste… Kwestia ta jest bardzo obszerna. Zapraszam do zgłębiania tajników, które składają się na wykonanie dobrego zdjęcia. Bardziej doświadczeni fotograficy dzięki artykułowi, mogą odświeżyć sobie podstawy fotografowania.
Czytaj więcej ->


Tryby fotografowania P, Tv, Av, M w fotografii ślubnej

08.05.2015r.
Kamil Rumiński

Tryby fotografowania P, Tv, Av, M w fotografii ślubnejBardzo istotnym zadaniem każdego fotografa, jak i fotografa ślubnego jest umiejętne operowanie trybami fotografowania. Możemy wyróżnić kilka trybów podstawowych tj. P, Tv, Av i M, tryby dodatkowe tj. C1, C2 oraz resztę trybów tematycznych. Zapraszam do zapoznania się z charakterystyką trybów oraz streszczenia w jaki sposób sam korzystam z tych trybów fotografowania.
Czytaj więcej ->


Canon EF 16-35 mm f/2.8L II USM – test i powody rezygnacji

04.05.2015r.
Kamil Rumiński

Canon EF 16-35 mm f2.8L II USM – test i powody rezygnacjiArtykuł wydawał mi się szybką zagrywka, kilka zalet obiektywu, kilka minusów i koniec. Jednak mam czym się dzielić, jeżeli chodzi o powody rezygnacji z tego obiektywu. Rezygnacja była bardzo dobrym wyborem, jednak nie tak łatwo mi to przyszło. Zapoznajcie się z moimi radami, które pozwolą uniknąć wpadki.
Czytaj więcej ->


Praca fotografa ślubnego -charakterystyka i refleksja

22.04.2015r.
Kamil Rumiński

Praca fotografa ślubnegoKolejny artykuł zajmujący branżą fotografii ślubnej. Dziś poruszę temat, którym można zaleźć u innych fotografów ślubnych. Charakterystyka pracy fotografa ślubnego jest zależna od osoby, która takiego opisu dokonuje. Zapraszam do poznania mojego zarysowania sylwetki.
Czytaj więcej ->


Sprzęt do obróbki zdjęć ślubnych
laptop vs desktop

16.04.2015r.
Kamil Rumiński

Sprzęt do obróbki zdjęć laptop vs desktopTemat miał być ogólnie poruszający tematykę sprzętu do obróbki zdjęć ślubnych. Wyszło zupełnie inaczej, temat podzieliłem na kilka części oraz … sami zobaczcie, jest co czytać.
Czytaj więcej ->


Kadrowanie fotografii ślubnych

12.04.2015r.
Kamil Rumiński

Kadrowanie fotografii ślubnychBardzo istotnym elementem fotografowania jest sposób kadrowania. Nie ma idealnego sposobu dla każdej sytuacji, jednak można ułatwić sobie pracę, dzieląc je według pewnych kryteriów.
Czytaj więcej ->


Olympus E-450 -wspomnienia

10.04.2015r.
Kamil Rumiński

Początki mojego fotografowania nie były idealne. Początki zupełnie nie zapowiadały obecnego stanu. Jednak mam z tamtych czasów bardzo miłe wspomnienia. Wszystko kręciło się wokół Olympusa E-450.
Czytaj więcej ->


Plan porad dla fotografów ślubnych

01.04.2015r.
Kamil Rumiński

Plan porad dla fotografów ślubnychPlan działania w pracy fotografa ślubnego jest bardzo ważnym elementem. W czasie prowadzenia bloga z poradami dla fotografów, także postanowiłem od stworzenia planu działania. Zapraszam do zapoznania się z tematami jakie zostaną poruszone w tym dziale.
Czytaj więcej ->


Obróbka zdjęć z aparatów cyfrowych

15.03.2015r.
Kamil Rumiński

Obróbka zdjęć z aparatów cyfrowychDrugi artykuł poświęcony tematyce podstawowej obróbce zdjęć z aparatów cyfrowych. Zapoznając się z tym postem, zapraszam do przeczytania artykułu dotyczącego zagadnień wywoływania formatu RAW.
Czytaj więcej ->


Format RAW w fotografii

15.01.2015r.
Kamil Rumiński

Możliwości drzemiące w formacie RAWPierwszy artykuł poświęcony tematyce możliwości jakie drzemią w formacie RAW. Format ten dla wielu fotografujących wydaje się zbędny lub bezużyteczny. Na przykładach staram się przekonać do słuszności fotografowania właśnie w tym formacie.
Czytaj więcej ->


 

Fotograf ślubny Kamil Rumiński zaprasza do zapoznania się z ofertą fotografia ślubna Białystok oraz drugą lokalizacją fotografia ślubna Toruń. Wykonuje fotografie w naturalnym i nowoczesnym stylu. Pod tymi linkami znajdziecie wszelkie informacje dotyczące fotografii ślubnej, realizowanej w tamtych lokalizacjach.